Во близина на надвозникот кај Ржаничино

Четири лица повредени откако возило излета од патот

Вчера во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот „Пријателство", во близина на надвозникот во с.Ржаничино, скопско, патничко моторно возило „цитроен ксара пикасо" со велешки регистарски ознаки, управувано од И.М.(46) од Велес, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Љ.Б.(53) од Велес, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште двајца сопатници Ј.К.(19) и А.Б.(22), двајцата од Велес, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски".

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе