Четири лица повредени откако ауди излета од патот

Четири лица се повредени откако автомобил ауди со струмички регистарски ознаки излета од патот Берово-Струмица. Несреќата, информира МВР се случила вчера вечерта во 20:40 часот.

Во незгодата возачот И.Г.(39) од Радово и тројца сопатници Н.С.(37) од с.Просениково, М.А.(39) од Струмица и В.М.(37) од с.Добрејци, се здобиле со повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица, велат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Берово.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе