На „Партизанска“ во Скопје

Бугарски државјани приведени под сомнение за кражба

Вчера во 19,30 часот во СВР Скопје на булевар „Партизански одреди" биле лишени од слобода М.Д.(48) и В.З.(31) и двајцата од Република Бугарија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,кражба''

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе