Пријавен случај на родосквернавење

Брат силувал малолетна сестра во Скопје

Случај на родосквернавење е пријавен во Полициската станица Чаир. Социјална работничка која што била времен старател по службена должност, пријавила дека брат извршил обљуба брз неговата малолетна сестра.

Завчера во Полициската станица Чаир, социјална работничка во Јавната установа Меѓуопштински центар за социјални работи, во својство на времен старател по службена должност, пријавила дека врз нивна штитеничка, 16-годишна малолетничка, била извршена обљуба, родосквернавење од А.А. (24) инаку нејзин брат и тоа во неговиот дом во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: Пиксабеј 

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе