Брачен пар нападнат во Скопје од четири лица

Б.С.(42) од Скопје вчера пријавила дека истиот ден околу 16:30 часот на улица „Франц Лист" четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42).

Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен во 17.15 часот во СВР Скопје.

Вториот инцидент, исто така бил пријавен вчера, во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, од страна на З.А.(47) од Скопје според кој, истиот ден околу 18.00 часот на улица „Багдадска“ бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаја.

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе