Бомба пронајдена покрај брегот на Мавровско Eзеро

Гостиварецот С.Ш.(36) вчера пријавил во полиција дека покрај брегот на Мавровското Eзеро, помеѓу село Леуново и село Никифорово, кај место викано „Црн камен“, била пронајдена експлозивна направа.

„Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бомба и таа била подигната за понатамошна постапка“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе