Во скопско Радишани

„БМВ“ удри во полициско возило, повредени двајца полицајци (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во близина на скопското село Радишани.

Три лица, од кои двајца полицајци, се повредени утрово во сообраќајна несреќа што се случила во 5.20 часот на обиколницата во близина на клучката Радишани.

Според првичните информации добиени од МВР, лицето З.П. (1989) од Тетово, управувајќи моторно возило Бе-Ем-Ве, удрило во автомобил „Шкода Јети" во кој биле двајца полициски службеници.

 

Полицајците се здобиле со повреди и се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза", а возачот во Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски".

ФОТО: АЛСАТ

 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе