„БМВ“ излетало од патот, возачот тешко повреден

Вчера во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата „Никола Тесла“ патничко моторно возило „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и  удрило во бетонски ѕид.

„Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола“, информираат од МВР.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе