Сообраќајка во Берово

Со џип удрил во метална ограда, тешко повредена 17-годишна девојка

Девојка на возраст од 17 години е тешко повредена откако џипот БМВ Х 5 во кој се превезувала удрило во метална ограда. Повредената девојка била сопатничка во возилото и по сообраќајката која се случила во Берово, со возило на Итна медицинска помош била префрлена во болница.

Сообраќајката се случила ноќеска, 2 часа по полноќ во Берово на раскрсницата од улицата „Пионерска" и улицата „Карпош" кога патничко моторно возило БМВ X5 со бугарски таблички, управувано од М.К.(31) од Берово, удрило во метална ограда од двор.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 17 годишна сопатничка, која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничката болница во Штип, а потоа во Комплексот клиники "Мајка Тереза" во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово и се утврдуваат причините за сообраќајката. 

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе