Битолчанка натепана од бившиот дечко

Вчера во 23.00 часот во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18.00 часот на патот Битола - село Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе