Битолчанец тешко повреден во сообраќајка

Битолчанец изгубил контрола над возилото и излетал од патот кај депонијата Буково по што се здобил со тешки телесни повреди.

Според прјавеното на 14.07.2020 во 14.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид - Ресен, пред влез за депонија Буково, патничко возило „фолксваген тигуан", со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(72) од Битола, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Битола.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе