Битолчанец си ги истепал родителите

Вчера во 22.30 часот во СВР-Битола, 84-годишната М.Н. пријавила дека заедно со својот сопруг биле истепани од нивниот син, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР).

„Во 22.30 часот во СВР Битола, 84-годишната М.Н. од Битола пријавила дека околу 17.30 во семејната куќа, додека седела со сопругот С.Н., нивниот син Б.Н. физички ги нападнал двајцата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе