Битолчанец фатен додека крадел, украденото вратено на сопственикот

Полициски службеници од Полициска станица Битола вчера на ул.„Нико Фундали“ во Битола, го лишиле од слобода Ш.М.(25) од Битола кој бил затекнат при извршување кражба во објект сопственост на Д.П.(45) од Битола.

Кај Ш.М биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе