Биле агресивни кон полицајците оти ги претресувале додека криеле марихуана

Вчера од страна на полициски службеници од полициската станица Битола и криминалистичката полиција на СВР Битола на ул.„Мирка Гинова“ во Битола биле лишени од слобода П.Д.(35) и Х.Б.(21), двајцата од Битола, затоа што кај нив се пронајдени две пакувања со марихуана и боксирач.

Како што соопштија денеска од МВР, тие се однесувале агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејства.

Лицата се приведени и по документирање на настанот ќе следува кривична пријава.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе