Безживотно тело на 60-годишна жена е извадено од Вардар

Од водите на реката Вардар e извадено безживотно тело на 60-годишна жена.

Во полиција вчера е пријавено дека во водите на реката има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје телото е извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

По преземени мерки е констатирано дека се работи за Б.К.(60) од населба Радишани – Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе