Бегалец осуден на казна затвор од три години заврши во затвор

Полицијата вчера го лиши од слобода 26-годишниот скопјанец С.К., кој бил баран со потерница од Основниот суд Скопје 1 за издржување казна затвор во траење од три години.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, по лишувањето од слобода лицето е спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе