Бегалец осуден на казна затвор од 8 години спроведен во ќелија

Полициски службеници од ОВР Крива Паланка денеска го приевеле Б.Д.(42) од село Конопница, кривопаланечко. Тој бил осуден на осум години затворска казна, а се барал со судска наредба за доиздржување на 5 години казна затвор, соопшти МВР.

Б.Д. е спроведен во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе