Бегалец фатен и спроведен во Идризово

Полициски службеници од Оперативнииот тим на МВР денеска на подрачјето на Бит Пазар привеле криминалец баран со потерница. Во соопштението се дополнува дека тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од слобода бил лишен скопјанецот Е.Ј. (48) по наредба од Основниот Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по член 235 став 1 од Кривичниот законик.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе