Бегалец баран за разбојништво заврши во притвор

Полициски службеници од Полициска станица Гази Баба, вчера во 17:30 часот на подрачје на Гази Баба од слобода го лишиле З.С.(50) од село Трубарево, скопско.

„З.С. се барал по судска наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување на изречена мерка притвор, во врска со истрага поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво", казниво по чл.237 ст.4 од Кривичниот законик“, информираат од МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на мерката притвор.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе