Бајач измамил жена од скопската населба Карпош

 Шеесет и осумгодишна жена од Скопје вчера пријавила во полиција дека во текот на јуни во нејзиниот дом на подрачјето на Карпош дошол М.Ш. кој ја довел во заблуда, претставувајќи се како бајач.

Како што соопшти денеска МВР, жената на 30 јуни на М.Ш. му дала златен накит кој, наводно го закопал во нејзиниот двор.

Според пријавеното, откако жената се посомневала, на наведеното место не нашла ништо и сфатила дека е измамена.

Случајот бил пријавен во Полициска станица Карпош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе