Скопје

Автомобил удрил во пешак

Автомобил удрил во пешакот Б.А.(78) од Скопје и тешко го повредил, вчера во центарот на Скопје.

По сообраќајната несреќа повредениот бил однесен во комплекс клиники „Мајка Тереза".

Според полицијата, сообраќајката се случила околу 12.50 часот на улица „Кирил и Методиј“. Скопјанецот Д.К.(69) управувајќи автомобил „пежо“ удрил во пешакот Б.А. Полицијата извршила увид и ги утврдува причините за сообраќајката.

Тоа што е многу поважно е дека се работи за ПРЕТХОДНА проверка, а не за post festum ветинг.

повеќе

Како што расте бројот на оние кои објавуваат непроверени, лажни и злонамерни информации, така се зголемува и бројот на медиуми кои работат со проверка на факти и се борат за вистината во јавниот простор преку одговорно истражување.

повеќе

Единствена работа за која ние граѓаните не плаќаме данок, е воздухот кој го дишеме.

повеќе