Скопје

Автомобил удрил во пешак

Автомобил удрил во пешакот Б.А.(78) од Скопје и тешко го повредил, вчера во центарот на Скопје.

По сообраќајната несреќа повредениот бил однесен во комплекс клиники „Мајка Тереза".

Според полицијата, сообраќајката се случила околу 12.50 часот на улица „Кирил и Методиј“. Скопјанецот Д.К.(69) управувајќи автомобил „пежо“ удрил во пешакот Б.А. Полицијата извршила увид и ги утврдува причините за сообраќајката.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе