Вчера во селото Кондово

Автомобил удрил во 6-годишно дете

Автомобил удрил во 6-годишно дете од скопското село Глумово и тешко го повредил, вчера во скопското село Кондово.

Според полицијата, сообраќајката се случила во 15.20 часот, во селото Кондово. Автомобил „пасат“ со скопски регистарски ознаки, управуван од И.М.(54) од селото Долно Свиларе, удрил во 6-годишното дете. Од ударот детето се здобило со тешки повреди и било пренесено на Детска клиника при комплексот клиники „МајкаТереза“.

Извршен е увид на местото на настанот.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе