Автомобил удри во 61 годишна жена во гостиварско

Шеесет иедногодишна жена од село Дебраште е тешко повредена во сообраќајна несреќа, што се случила на крстосницата помеѓу регионалниот пат Гостивар – с.Градец со локалниот пат за село Дебреше.

Несреќата се случила кога автомобил „Фолксваген Венто" удрил во жената.

С.И. од село Дебраште. била пренесена во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен увид од екипа на СВР Тетово.

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе