Автомобил излетал од патот, тешко повредена жена која била сопатничка

Штипјанка е тешко повредена во сообраќајна незгода, откако автомобилот во кој таа била сопатничка излетал од патот.

Синоќа во 19.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Кадрифаково - Штип, кај населба Три чешми, патничко моторно возило „фолксваген пасат" со штипски регистарски ознаки, управувано од Л.В.(47) од Штип, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката К.В.(42) од Штип констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе