Автомобил излета од патот во Кочани, две лица со повреди во болница

Автомобил излетал од патот во Кочани по што две лица биле повредени и пренесени во болница.

„На 09.09.2020 во 07.34 часот било пријавено дека на локалниот пат во Кочани, место викано „Дабо", с.Бели, патничко возило „фиат пунто" со кочански регистарски ознаки, управувано од Т.М.(40) од Кочани, излетало од коловозот", се наведува во соопштение од полицијата.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот А.Т.(25) од Кочани констатирани во Општата болница Кочани.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе