Во центарот на градот

Американски државјанин нападна полицајци откако беше приведен за дрога во Скопје

Две лица, едниот македонски, а другиот државјанин на САД вчера биле уапсени затоа што кај нив била пронајдена дрога, соопшти МВР. По приведувањето, америкснакиот државјанин физички ги нападнал полицајците.

„Вчера , во 17.20 часот на улицата „Филип Втори Македонски" во Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода Д.А.(34) од Скопје и Р.Е.В.(36) од САД затоа што при преглед кај нив биле пронајдени бела грутчеста материја и кафеава прашкаста материја. Тие биле приведени и притоа Р.Е.В. физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави,“ информира МВР.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе