Американец каснат од куче скитник во Скопје

Aмерикански државјанин бил каснат од куче скитник во скопската населба Центар.

„Синоќа во 21.50 часот во полициската станица Центар, Р.Р.У. (30) од Монтана-САД пријавил дека на кеј „Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога“, информираат од МВР.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе