Албански граѓанин на Табановце покажал пасош од брат му, приведен во полиција

Ноќеска околу полноќ на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници го лишиле од слобода П.Б.(31) од Р.Албанија, кој при пасошка контрола приложил албанска патна исправа, која по негово кажување припаѓала на неговиот брат Г.Ф.(38) од Р.Албанија. 

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Куманово за понатамошна постапка.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе