Албански државјанин уапсен на граничниот премин „Табановце“

Албански државјанин бил приведен откако бил фатен со фалсификуван пасош на гранишниот премин „Табановце".

„Вчера во 12:5 часот полициски службеници го привеле Д.С.(35) од Р.Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека една страница од албанската патна исправа недостасува, а на нејзино место била вметната страница од друга патна исправа. Д.С. бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка“, информира МВР.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе