Актуелно Тетовци го нападнале својот роднина со нож

Вчера попладне, две лица го нападнале својот роднина со остар предмет во Тетово поради имотни прашања.

„Вчера во 17.30 часот во СВР Тетово, И.Р.(33) од Тетово пријавил дека околу 14.30 часот во неговиот дуќан во Градскиот трговски центар во Тетово, по кратка расправија околу имотни прашања, бил нападнат со употреба на остар предмет од неговите роднини С.Ј.(29) и Н.И.(37), исто така, од Тетово. Двајцата пријавени набрзо се обезбедени во полициската станица Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против нив ќе следуваат поднесоци“, велат од МВР.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе