81-годишен штипјанец тешко повреден по удар од автомобил

Возило удри и тешко повреди пензионер од Штип. Се работи за штипјанец на возраст од 81 година. 

На 21.10.2020 во 09:50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска" и „Сремски фронт", патничко возило цитроен ц3, со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(38) од Штип, удрило во пешакот Б.Д.(81) од Штип.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Штип. 

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе