79-годишна жена повредена во сообраќајка во Прилеп

Вчера во 14.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во Градската болница Прилеп била донесена Б.С.(79) од Прилеп со тешки телесни повреди здобиени во сообраќајна незгода.

Во разговор со полициски службеници таа изјавила дека околу 12.30 часот на улица ,,Трајко Сандански" во Прилеп била удрена од непознато возило, но не го пријавила случајот и не отишла на лекарски преглед.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе