Во Скопје

70-годишен маж најден починат во стан

МВР информира дека утрово во 04.19 часот во стан ул.„Џон Кенеди" бил пронајден починат Р.С.(70). По наредба на обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

„Во Полициска станица Бит Пазар било пријавено дека од страна на К.С. во стан на ул.„Џон Кенеди" бил пронајден починат нејзиниот сопруг Р.С.(70). Смртта е констатирана од лекар од итна медицинска помош, без траги на насилство", велат од полицијата.

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе