65-годишен маж пријавил дека бил натепан од зетот

Кавадарчанец на возраст од 65 години, денеска пријавил во полиција дека во домот, неговиот 41-годишен зет физички ги нападнал него и комшијата на возраст од 20 години.

Како што информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе