64-годишна жена од Косово спроведена во затвор, се барала за тешка телесна повреда

Денеска во 12:30 часот во с. Катланово, скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода С.А. (64) од Kосово, со живеалиште Скопје.

Таа била барана по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 131 од Кривичниот законик (тешка телесна повреда).

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе