Телото е предадено на обдукција

64-годишен скопјанец пронајден мртов во сопствениот стан

Во Полициската станица Карпош било пријавено дека во сопствениот стан на бул.„Партизански одреди" бил пронајден починат маж од Скопје.

Во текот на вчерашниот ден околу 18.10 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во сопствениот стан на бул.„Партизански одреди“ бил пронајден починат З.Т.(64) од Скопје.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Карпош, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било пренесено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе