61-годишен скопјанец нападнат од сопствениот внук

Вчера во 11.10 часот во Полициската станица Гази Баба, скопјанец пријавил дека бил нападнат од својот внук.

61-годишениот жител на Скопје пријавил дека на подрачјето на Гази Баба, по претходна расправија поради нарушени односи, бил физички нападнат со тврд предмет од неговиот внук А.Ѓ..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе