43-годишна жена го пробола сопругот и завршила на психијатрија

Скопјанка денеска била пренесена на психијатрија откако со нож го пробола сопругот. 43-годишната жена живее на улицата „Христо Татарчев" каде почнала семејната расправија која завршила со убодна рана на нејзиниот сопруг.

На мажот му биле констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Жената е обезбедена и пренесена во психијатриска болница, а полицијата работи на расчистување на случајот.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе