43-годишна жена го пробола сопругот и завршила на психијатрија

Скопјанка денеска била пренесена на психијатрија откако со нож го пробола сопругот. 43-годишната жена живее на улицата „Христо Татарчев" каде почнала семејната расправија која завршила со убодна рана на нејзиниот сопруг.

На мажот му биле констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Жената е обезбедена и пренесена во психијатриска болница, а полицијата работи на расчистување на случајот.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе