МВР билтен

43-годишен кумановец нападнал старица и кршел во нејзиниот дом

Според пријавеното, кумановец искршил влезна врата и неколку предмети во дворот на старица во кумановско Ново Село. 

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.М.(43) од Куманово, затоа што околу 23.00 часот со остар предмет ја скршил влезната врата од домот на М.Ј.(62) во село Ново Село, кумановско, по што со вратата ја удрил и М.Ј..

Според пријавеното, тој искршил и неколку предмети во дворот.

О.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе