42-годишен скопјанец пронајден починат

Вчера во СВР Скопје од Итна медициска помош е пријавено дека на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје бил пронајден починат М.Л.(42) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Полициски службеници од СВР Скопје извршиле увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција во Институтот за судска медицина.

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе