33-годишен маж тешко повреден по пад од трактор

Во полициската станица во Демир Хисар вчера е пријавено дека во Итната медицинска помош во локалната болница е донесен Т.А.(33) од село Долно Јаболчиште, кој се здобил со повреди при пад од трактор. 

Тој бил пренесен во клиничката болница во Битола, каде му биле констатирани тешки повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе