30-годишна жена пријавила дека неколку пати била силувана од еден маж

Рано утрово во полициската станица во Кочани, 30-годишна жена пријавила дека од 1 мај до 14 јуни Б.Ш. (44) од Кочани во неколку наврати ја принудил да имаат сексуални односи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе