Сообраќајка во Берово

27-годишно момче со автомобил удри во бетонски столб

Синоќа, еден час по полноќ, на улицата „Моша Пијаде" во Берово, патничко возило „фиат пунто" со беровски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот Г.К. од село Русиново, беровско, изгубил контрола и удрил во бетонски столб.

МВР соопшти дека Г.К. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Здравствен дом– Берово, а потоа префрлен во Клиничката болница – Штип. Увид извршила екипа од Полициската станица Берово.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе