26.000 евра пронајдени во возило на две лица од Неготино

Синоќа на магистралниот пат Охрид-Ресен, во село Избишта, ресенско, полицајци ги привеле И.И. (32) и С. А. (32), двајцата од Неготино, откако во нивното возило со скопски регистарски ознаки биле пронајдени 1.665.000 денари, за кои не поседувале соодветна документација.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе