23-годишник пријавен дека извршил обљуба врз малолетничка

Струмичанец на возраст од 23 години со иницијали С.К. е пријавен за извршена обљуба врз малолетно девојче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Изутрината во 06.00 часот во СВР Струмица, 40 годишна жителка од струмичко село пријавила дека С.К. (23) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка“, велат од МВР.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе