23-годишник пријавен дека извршил обљуба врз малолетничка

Струмичанец на возраст од 23 години со иницијали С.К. е пријавен за извршена обљуба врз малолетно девојче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Изутрината во 06.00 часот во СВР Струмица, 40 годишна жителка од струмичко село пријавила дека С.К. (23) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка“, велат од МВР.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе