Се барал од Одделението за потраги

19-годишно момче уапсено на аеродромот во Скопје

На аеродромот во Скопје вчера било уапсено 19- годишно момче од село Бојане. Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

„На 15.07.2020 во 13.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје", на влез во РМ, по извршена проверка на Б.Д.(19) од село Бојане, скопско, било констатирано дека во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси" од Одделението за потраги", соопштува полицијата.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе