19-годишна тетовка пријавила дека била силувана од неколку лица од јуни до август

Во тетовската полиција вчера било пријавено дека 19-годишна девојка од тетовско село од јуни до август годинава била неколку пати силувана. Девојката сама пријавилаво полиција.

Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово, вели дека девојката престојувала во изнајмен стан во Тетово и дека врз неа неколку пати била извршена обљуба од 58-годишниот М.М. од тетовско Новаке и од уште едно непознато лице.

М.М, кој го изнајмил станот, е во СВР Тетово и случајот се расчистува.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе