Сообраќајка во Неготино

16-годишник со „aуди“ излетал од пат, повредени се тој и совозачот

Возач и совозач се здобиле со телесни повреди по сообраќајна несреќа во Неготино.

„Синоќа во 00:20 часот било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино – автопат, пред Неготинска клучка, патничко возило „ауди а8", со гостиварски регистарски ознаки, управувувано од 16-годишник од село Градец, излетало од коловозот и удрило во земјен пат. Во незгодата, совозачот Р.Е. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар“, информира МВР.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе