15-годишно девојче со повреда во главата од пиштол на нејзиниот татко

Вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза" било донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје.

Полицајците утврдиле дека  во семејната куќа на девојчето било пронајдено од нејзиниот

брат П.С. (18) со прострелна рана, а во нејзина близина имало пиштол „Црвена застава“, сопственост на нејзиниот татко М.С. (58), кој го поседувал со дозвола.

 Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе